XS
SM
MD
LG
XL
Havayolları Yolcu Hakları ve Tazminat Hakkı

THY UÇUŞ İPTAL HAKLARI


*1-7 gün kala uçuşunuz iptal edilir ise, Havayolu taahhüt edilen kalkış saatinden en fazla 1 saat önce veya sonra, varış saatinden de en fazla 2 saat önce veya sonra varacak bir alternatif uçuş teklif etmesi gerekir. Yerine getirilmediği takdirde 600 Avro’ya kadar tazminat hakkınız doğar.

*Uçuş iptaliniz, 8-13 gün kala iptal edilir ise ve taahhüt edilen kalkış saatinden en fazla 2 saat önce veya 2 saat sonra kalkacak, varış saatinden de en fazla 4 saat önce veya sonra varacak alternatif bir uçuş teklif edilmesi durumunda Havayolu tazminat ödemez. Yerine getirilmediği takdirde 600 Avro’ya kadar tazminat hakkınız doğar.

*14 gün ve daha öncesinde uçuşunuzun iptal edildiği bilgisi, Havayolu tarafından bildirilir ise, bilet ücretiniz iade edilir ve tazminat hakkınız bulunmaz.

*İstenildiği takdirde, bilet ücretinin tamamının satın alınmış olduğu fiyat üzerinden iade edilmesi sağlanır ve yolcunun seyahatinin ilk başlangıç noktasına, ilk fırsatta dönmesini sağlayacak bir dönüş uçuşunun ücretsiz sağlanması gerekmektedir.

*Yakın bir Havalimanından uçuşun gerçekleştirilmesi halinde, Havayolu transfer hizmetini sağlamakla yükümlüdür. Herhangi bir sebeple (hava şartları vb.) taahhüt edilen varış noktasına inilemediği hallerde, alternatif olarak belirlenen Hava Meydanına inilmesi durumunda taahhüt edilen varış noktasına transfer hizmeti sağlanır.

*Uçuş iptal saati ile yolcuya sunulan yeni alternatif uçuşun kalkış saati arasında 8 saat ve üzeri olması durumunda konaklama ve konaklama yeri ulaşım hizmeti sağlanır.

*İç Hat uçuşlarda, yolcu uçuşundan vazgeçip, herhangi bir ücret kesintisi yapılmaksızın, bilet iadesi alma hakkına sahiptir.

Belirtilen tüm haklar ilgili Havayolunun taahhüt ettiği haklardır, kendi sayfalarından alınmış olup, daha anlaşılır hale getirilmiştir.


THY UÇUŞ İPTAL PDF İÇİN TIKLAYIN

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım